PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 377 257
ocen
8,0 10 1 377257
6,2 26
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

"Pamiętnik" nie wzbudza jakichkolwiek uczuć... Ani przez minutę nie uwierzyłem, że pomiędzy bohaterami są jakiekolwiek uczucia. Całują się z równym brakiem zaangażowania, co kłócą. Jakieś iskierki widać było może tylko w scenach w domu starców. Ryan Gosling, bądź co bądź świetny aktor, tutaj wyraźnie nie w swoim żywiole. Nie dość, że był zimny i zdystansowany, to jeszcze nie zwracał kompletnie uwagi na swoją filmową partnerkę. Chociaż trudno mu się dziwić...

junkers1

nie mogę się z Tobą zgodzić, że Pamiętnik nie wzbudza żadnych uczuć.Po projekcji filmu czułam się jak po zjedzeniu 10 kg różowej waty cukrowej.Mdliło mnie i czułam się niedobrze:(

ocenił(a) film na 3
badass

:) A we mnie nawet mdłości nie wzbudził, zupełnie nijaki... Szkoda Goslinga.

junkers1

szkoda, szkoda,trzeba zapomnieć o tym niechlubnym epizodzie w jego karierze.
Świetny był jako Willy we Fracture

ocenił(a) film na 3
badass

Genialnie zagrał Willy'ego, rzeczywiście, a razem z Hopkinsem stanowili niesamowitą parę ekranowych oponentów... Moim zdaniem zresztą Ryan zdystanswoał Tony'ego. Doskonałą kreację stworzył również w "Stay" Forstera...

junkers1

Ale przecież Gosling ma jeszcze jedną rolę na swoim koncie obśmiania wartą, zdaje się, że grał młodego Herkulesa w serialu TV :D

ocenił(a) film na 9
badass

Niestety, nie mogę zgodzić się z opiniami zamieszczonymi powyżej.
Moim zdaniem "Pamiętnik" to bardzo zgrabnie zrobiony melodramat, opowieść o miłości po grób wzbogacona świetną muzyką i dobrymi zdjęciami.
McAdams świetnie wykreowała postać Allie, wrażliwej i czarującej dziewczyny z "dobrego domu".
Również Gosling świetnie spisał się w roli Noah. Był zimny i obojętny? Logicznie rzecz biorąc obojętność to całkiem uzasadniona postawa w stosunku do kobiety, z którą nie miało się kontaktu przez siedem lat. W odniesieniu do pierwszej części filmu, czyli opisu letniego zakochania głównych bohaterów, stwierdzenie, że "nie było między nimi iskierek" jest zupełnie bez pokrycia, jak również to, że w scenach kłótni nie było emocji.
Dodatkowo w "Pamiętniku" możemy oglądać grę tak znakomitej amerykańskiej aktorki, jaką jest Gena Rowlands, oraz równie znamienitego James'a Garner'a. Patrząc na nich można było wyczuć tę niezmienną od lat miłość, poświęcenie i wierność Duke'a, zagubienie Allie. Kreacje stworzone po prostu pięknie i autentycznie, nie sposób nie było się zamyślić nad istotą prawdziwej miłości, nad możliwością jej istnienia i nad tym, jak piękną wartością w dzisiejszym, zimnym świecie ona jest.

To, czy film wzrusza, czy nie jest kwestią wrażliwości i spojrzenia na życie. Wydawało mi się, że temat śmierci zawsze w jakiś sposób porusza, a jeśli jest to śmierć przypieczętowana prawdziwą i trwałą miłością- tym bardziej. Widocznie jednak tak nie jest.

ocenił(a) film na 3
wiluska

Może i śmierć by mnie poruszyła, ale tak się nie stało, bo przewidziałem całą historię po kilku pierwszych scenach i nic mnie nie zaskoczyło.
Dodatkowo w sam gatunek melodramatu wpisane jest nadęte i moralizujące podejście do miłości. Ale niestety, ja żadnej miłości na ekranie nie widziałem. O wiele lepszy obraz różnych odcieni tego uczucia mamy w lekkim i z założenia mniej patetycznym, a jednocześnie bardziej realistycznym obrazie - "To właśnie miłość".

ocenił(a) film na 9
junkers1

Osobiście oglądając film staram skupić się na przebiegu fabuły,
nie nad obmyślaniem zakończenia, nawet jeśli jest ono oczywiste.
To psuje całą przyjemność oglądania:]
Osobiście lubię melodramaty, choć doskonale zdaję sobie sprawę,
że uczucia, szczególnie miłości, są w nich często
(ale zdecydowanie nie zawsze- myślę, że generalizacja to operacja,
z której płyną tylko uproszczenia) idealizowane, pozbawiane wszelkich
skaz i złych stron.
Ale ja przypisuję kinu rolę hmm.. odrywającą od rzeczywistości.
Szukam więc z reguły obrazów mniej realistycznych- świat realny
z całym dobrodziejstwem inwentarza mam na co dzień.
Wracając i kończąc temat "Pamiętnika"- kto co lubi.
Pozdrawiam:]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones