PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 377 424
oceny
8,0 10 1 377424
6,2 26
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Co za matoły w tym tvnie!!:/ Wycięli w końcówce 2 minutowy fragment, który jest kwintesencją tego filmuuu!!!!!wrrrrrrrrr:/ Ktoś kto zobaczył ten film po raz pierwszy dziś na tvnie zobaczył, że zakochani zaznęli razem, wycięty został fragment jak rano weszła do pokoju pielęgniarka i zobaczyła, że odeszli razem...:( Nie rozumiem po co było to wycinać??;/

ija001

no właśnie ja widziaam pierwszy raz.... i czegoś mi tam brakowało....

ocenił(a) film na 10
ija001

ojojoj to niedobrze... ja myślałam że pokażą jeszcze ich ale młodszych

ocenił(a) film na 10
milciala

dla tych, którzy nie obejrzeli: o poranku weszła ta pielęgniarka, murzynka (która w nocy poszła "zrobić sobie kawy":) ). Wzruszyła się widząc ich śpiących razem, podeszła połżyla dłoń na ich dłoniach i spostrzegła, że są zimne, że odeszli. Zakryła dłonią usta i w pośpiechu wyszła...:((( No i wtedy nastał ten moment, który puścili w tvnie-lecące żurawie. Moim zdaniem wycięli to, co najważniejsze i najbardziej wzruszające:(((

ocenił(a) film na 10
ija001

hehe mam nadzieję, że jasno to opisałam?;)

ija001

co ?? dlaczego ? ;( ja oglądałam pierwszy raz ten film i właśnie końcówka mnie zdziwiła ;(

charlotta7

Ja również widziałam ten film po raz pierwszy. Szkoda, że wycięli to co najważniejsze :(

ocenił(a) film na 9
ija001

na koncu w ksiazce jest tak jakby napisane ze razem umarli i wlasnie zdziwilam se, ze w filme tego nie ma...:/ achhhhh..... ta telewizja, czesto ucinaja napisy kiedy ida najlepsze i najbardziej wzruszajace piosenki, to juz mnie niezle wkurza, ale kawalek filmu to juz przegiecie...:/

dziann

"na koncu w ksiazce jest tak jakby napisane ze razem umarli i wlasnie zdziwilam sie"...

Ja czytałam ksiażkę i moim zdaniem nie ma tam informacji, że oboje umarli, wręcz przeciwnie - istnieje "kontynuacja" "Pamiętnika" - "Ślub". "Komtunuacja", bo opowiada losy córki Noaha i Allie - Noah, choc już schorowany i bez Allie (!) ciągle się tam pojawia. A co do samej Allie, to można powiedzieć, że też tam jest, przynajmniej Noah tak twierdzi ;)

ocenił(a) film na 9
Iriskaya

bo na koncu jest cos o tym ze razem zblizali sie do raju czy jakos tak, wiec w sumie wydaje mi sie, ze mozna to interpretowac na dwa sposoby, pierwsze to wlasnie, ze umarli a jesli chodzi o druga interpretacje jest tam cos o rozpinanych guzikach wiec wiadomo o jaki raj chodzi...:) pozdrawiam:D

ija001

A ja nie wiem co sie stalo zaraz po tym jak przeczytala w samochodzie list :( Miała wlasnie wtedy dokonac wyboru. potem puscili reklamy. odszedlem od telewizora a jak wrocilem to bylo po całej scenie. ktos mi opowie ten fragment?

mua22

to ona wtedy pojechala do tego swojego narzyczonego i on jej powiedzial ze albo tego Noaha musi zabic, albo pobic albo pozwolic jej (czyli tej alli) odejsc ale wszystkie wyjscia i tak skieruja sie do tego ze ona napewno nie zostanie z nim czyli z tym narzeczonym. pozniej powiedzial ze nie chce jej zmuszac do decyzji i ona powiedziala ze juz ja podjela i to wygladalo jakby ona go wlasnie wybrala alee...pokazali znow ich jak byli juz starzy i rozmawiali. no i ta alli co byla chora sie go pyta kogo wybrala i znow puscili fragment jak byli mlodzi ze ten noaham spal w luzku i siebie w domu i ona przyjechala z walizkami, on zszedl na dol i ona zucila mu sie w ramiona. do tego momentu ci chodzilo ?? mam nadzieje ze dobrze to wytlumaczylam i cos z tego zrozumiales/as :P

ocenił(a) film na 10
mua22

hm podjechala chyba pod hotel w ktorym byl jej narzeczony i wtedy pokazali ich na ławce już w teraźniejszości-weszli do domu a tam była przygotowana kolacja. Duke zaczął czytać dalej powieść no i Alice rozmawiała z narzeczonym i uznała, że wie już z kim chce być i pojechała do Noaha:) Wtedy znów pokazali teraźniejszość- Alice-starsza pani przypomniała sobie, że ta opowieść jest o nich i zaczęli tańczyć z Dukiem. niestety po paru minutach amnestia wróciła-przybiegli sanitariusze i wstrzyknęli jej środek uspakajający. Duke płakał, potem czytał sobie dedykację na (czytanej) powieści, która napisała Alice. Zabrała go karetka z zatrzymaną akcją serca. Gdy wrócił zakradł się do Alice, której przed śmiercią wróciła pamięc położyli się spać i razem odeszli.

ija001

Oooo, szybko doczekalem sie odpowiedzi:) Bardzo dziękuje - własnie o ten moment mi chodzilo.

ocenił(a) film na 10
ija001

http://pl.youtube.com/watch?v=4Xcg9RcZzh4&feature=related
tak się zakończył ten film:)

ija001

dzieki;) to juz wiem jak sie skonczyl :P

ocenił(a) film na 10
martuchhha

Słabo!? Jak można wyciąć końcówkę w tak boskim filmie? ej no, chrzanie tvn, skombinuje wersje na dvd, może wtedy będą wszystkie sceny które zostały wycięte!

ija001

ija001 dzięki za link do końcówki filmu!
Ale jak można wyciąć końcową scenę z filmu?!?! Dlaczego TVN to zrobił? Nie rozumiem tego? Czemu ktoś to wyciął?

ocenił(a) film na 10
crosstown

no właśnie nie wiem co było wg nich niewłaściwego w tym zakończeniu...już woleli te ptaki na końcu wyciąć jak chcieli skrócić...

ocenił(a) film na 10
ija001

bardzo dziekuję za ten link!!!... ta naprawdę wspaniały film!!!...

ija001

Taa a ja myslalam ze to mi sie cos pokrecilo bo film ogladalam na DVD ( z wszystkimi scenami) ale dawno temu...Jednak mialam racje, ze brakuje ostatniej sceny.

turkawkamm

No faktycznie jeśli wycieli tą ostatnią scenę to film bardzo na tym traci...
tak myslałam,że może się skończyć ten film,że razem umrą a tu wycieli.. dziwne.

Marta18

Można się było domyślec.... Fajniutki filmik ;)

ija001

Ja też wczoraj widziałam to po raz pierwszy (cudowny film) i nie wiem dlaczego ale pomyślałam, że odejdą razem, zwłaszcza że chwilę wcześniej prosiła go o to Alice, jak widać nie myliłam się...

ocenił(a) film na 10
ija001

no a ja własnei tak myślałam ze odejdą razem:) zreszta bylam przekonana :D i załowałam ze nie nakrecili tego:D a tu sie okazuje ze jednak to nakręcili:P

ocenił(a) film na 10
ija001

pierwszy raz wizialm ten film i uwazam ze bvyl superrr a szkoda ze wycieli ta koncowke no ale na zczescie obejrzalam ja teraz...

katarzyna433

ja tez jestem wściekła,na szczęście wynagrodziło mi moje oburzenie obejrzenie końcowej sceny przed chwilą,Dzieki za link!

ija001

Wycieli dla tego że w TVN pracują KRETYNI! którzy nie szanują widza

ocenił(a) film na 10
ija001

popsuli film... po prostu jak zobaczyłam, że obcięli koniec to zamarłam. Jak można było wyciąc coś takiego? To popsuło całą wymowę filmu. Naprawdę chyba kretyni w tvn pracują :/

Fluorescent

widziałam ten film rok temu i też mi się wczoraj wydawało, że coś jest nie tak!!!! Beznadzieja :/

ocenił(a) film na 9
Rever

super, że ktoś dodał tutaj tego linka, ja nie widziałam jeszcze nigdy tego filmu, ale i bez tej końcówki był piękny poprostu się popłakałam chociaż rzadko mi się to zadzra na filmach...aha mówiliście że to jest na podstawie książki, a nie wiecie może kto ją napisał?

ocenił(a) film na 10
slodziutka28

>Na podstawie: powieści Nicholasa Sparksa "Pamiętnik"< :))) pozdrawiam:)

ija001

Jest jeszcze jedno tłumaczenie polskie, oznakowane tytułem: "Kronika pewnej miłośco" i to też jest "Pamiętnik" ;) oczywiście Nicolas Sparks, który moim zdaniem pieknie o miłości pisze. Pozwole sobie odrazu polecić "List w butelce" tego samego autora (jest też film). Zachęcam do lektury, bo warto :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones