PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 377 424
oceny
8,0 10 1 377424
6,2 26
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Czytałam opinie i słyszałam od znajomych jaki ten film jest piękny.
Co prawda hitoria wspaniała, piękne zakończenie i uroniłam na końcu sporo łez.
Jedkaże Rachel : aktorka , która grała Allie wszystko zepsuła.
Nie czułam tego romantyzmu, była sztuczna i tak też zagrała.
Była młoda co wiąże się również z głupotą, szczerzyła się jak idiotka i nawet nie potrafiła zagrać
tak banalnej roli jak zakochanie się w Noahu ( Noah, nie do końca wiem jak to odmienić ) i
zgrywała taką mądrą. Raniła nie tylko siebie ale ludzi do okoła, skoro kochała go mogła się
sprzeciwić rodzicom. To już nie pierwszy film, który nie podoba mi się z tą aktorką, po prostu nie
umie tego robić. Nie można było się w czuć. Co innego w Listach do Julii czy Trzy metry nam
niebem. Tak, te są godne uwagi.
Pamiętnik przez pierwsze 40 minut jest tak nudny, że chciałam wyłączyć ale przebolałam do
końca. Dopiero później się rozkręca. Jednak nadal nie miał w sobie tego czegoś... Owszem były
momenty, które roztopiły me serce. Ich spotkanie po latach, to jak on na nią patrzy i te w domu
starców. Ryan Gosling zagrał dobrze rolę Noaha, spisał się doskonale bo jest świetny w tym co
robi. Jednakże chciałabym zobaczyć w roli głównych bohaterów Leonardo DiCaprio i Kate
Winslet. Może z nimi bardziej by mi film przypadł do gustu, nawet Channing Tatum byłby świetny
w roli Noaha. Ale Rachel od dawna nie darzę sympatią, jak wspomniałam wyżej jest sztuczna
czym zepsuła mi cały seans. Nie wiem nawet czy załuguje na ocene wyżej, niż 5.

ocenił(a) film na 10
Angeelaa

A ja się kompletnie z Tobą nie zgadzam. Przecież akcja filmu, gdy Noah i Allie są nastolatkami, dzieje się przed wojną. A wtedy był surowy podział ludzi na tych z wyższych sfer i tych z niższych. Dziewczyna nie mogła się sprzeciwić rodzicom. Taka była zasada i tyle. Tym bardziej, że ona i tak wykazała duże nieposłuszeństwo, bo przecież musieli ją zabierać z miasteczka siłą. Poza tym, przypomnij sobie scenę, już w drugiej połowie filmu, gdy zaręczona Allie spędziła noc u Noah i przyjechała jej matka. Wtedy jakoś potrafiła jej "dogadać".
Pani McAdams zagrała swoją rolę bardzo dobrze. Jak inaczej miała zinterpretować postać Allie? Do dziś panuje przecież stereotyp, że jak ktoś ma więcej w portfelu (mowię o nastolatkach), to jest uważany za głupiego - inaczej - infantylnego. Nie zgodzę się rownież z tym, że cały czas się głupio uśmiechała i to psuło jej grę aktorską. Zwróć uwagę, że jak nastolatka pierwszy raz się zakochuje to wlasnie wtedy ma "głupi uśmiech" na twarzy. A co do ranienia innych, to niestety, ale Allie miała bardzo wybuchowy charakter. Są przecież osoby ktore go posiadają.

GinaStelle

A ja Ci powiem kochana, że mam prawo do własnej opini.
Pani McAdams nie zagrala dobrze swojej roli, bo jak już powiedziałam była sztuczna.
Ja naprawdę nie jestem wybredna co do filmów, a tu proszę.
Nie spodobał mi się film, który tylu ludzi poleca.
Jeśli naprawde by go kochała, to nie patrzyłaby rodziców.
Miała by to w dupie.
Bo co, została by bez niczego, z takim biedakiem?
I nie obchodzi mnie tak naprawdę kiedy akcja się rozgrywała.
Muszę przyznać jednak, historia była piękna i było parę momentów, kiedy uroniło się łzy.
Ale film nie zachwyca.
I jak chyba wpomniałam na początku, to tylko moja opinia.
Tobie może się podobać, innym ludzią nie.
A jeszcze inni mogą podzielać moje zdanie. ;)

ocenił(a) film na 9
Angeelaa

Przeciez Gina nie odmawia Ci tego prawa. :-) Ona tylko napisala, ze nie zgadza sie z Twoja opinia. Tez ma takie prawo. Ja rowniez sie nie zgadzam z tym, co napisalas. Uwazam, ze McAdams zagrala rewelacyjnie. Ma tyle wdzieku, uroku i dziewczecosci, ze nie dziwne, iz Noah stracil dla niej glowe :-). Dzieki kreacji McAdams film zyskal znacznie. Moim zdaniem nie bez powodu rezyser obsadzil ja w roli Allie, bo idealnie do niej pasowala. A duet DiCaprio i Winslet to juz mial swoje 5 minut i zwyczajnie sie przejadl, wiec nie sadze, aby ktos chcial jeszcze tego odgrzewanego kotleta ogladac.

ocenił(a) film na 8
Angeelaa

Bohaterka moze i denerwujaca nie przecze ale moze taka miała byc ze rozpuszczona itp itd. Nie zawsze jest tak ze jest albo czarne albo białe. BYli mlodzi i moze jeszcze nie byli gotowi do takiego uczucia na poczatku. Film kiczowaty, no takie filmy romantyczne o milosci zazwyczaj sa takie lekko kiczowate. To tez zalezy od charakteru osoby ktora to oglada. Romantyczka powie ze byl piekny cudowny, a twardo stapajaca po ziemii kobieta powie ze banał, kicz cukierkowy hit :) Mnie ogolnie głowne bohaterki irytuja zawsze, totez skupiam sie na bohaterach :)))

ocenił(a) film na 5
Angeelaa

Dla mnie wielkie, słodkie, perfumowane GUWNO

ocenił(a) film na 7
Angeelaa

Według mnie ten film jest dobry, ma też dobrze dobranych aktorów, którzy nie zawodzą, nie ma dziur w fabule, są też ładne ujęcia, ale to wszystko sprawia obraz dobrego filmu i tyle. Jest dobry, ale nie ponadprzeciętny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones